تبلیغات
بزرگترین پایگاه دانلود ایرانیان - اب پاش ها باز هم برفراز تهران پرواز خواهند کرد!
بزرگترین پایگاه دانلود ایرانیان
دانلود رایگان بازی فیلم نرم افزار .....
  صفحه نخست       |       تالار گفتمان       |       پست الکترونیک       |       RSS       |       ATOM
 

اصلا" مثل اینکه اینا از رو نمیخوان برن!

همین چند روز پیش این همه اب نپاشیدن بعد خودشون گفتن اشتباه کردیم که پاشیدیم؟

حالا دوباره میگن ایندفعه با 15 تا هواپیما اب می پاشیم بلکه یه فرجی بشه!

متن کامل خبر :

معاون برنامه‌ریزی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هواپیماهای "آب‌پاش" در صورت صدور مجوز از سوی دستگاه‌های مربوطه دوباره شنبه پرواز می‌کنند. علی‌محمد شاعری با اشاره به اینکه بیش از 3 هفته است تهران دچار وارونگی دما و پایداری هوا شده است،‌ بیان کرد: این در حالی است که وزش باد طی این روزها بین 1.5 تا 2 متر در ثانیه بوده و مدت‌هاست که بارندگی نداشته‌ایم. 

وی افزود: یکی از روش‌هایی که به نظر رسید ممکن است تأثیری داشته باشد و به طور نسبی از افزایش آلودگی هوای تهران جلوگیری کند آب‌پاشی در سطح هوای تهران بود.

 معاون برنامه‌ریزی سازمان حفاظت محیط زیست در پاسخ به این پرسش که پیشنهاد آب‌پاشی از طریق چه کسی مطرح شد؟ بیان کرد: این پیشنهاد از طریق تعدادی از کارشناسان و مدیران سازمان محیط زیست که در زمینه آلودگی هوا فعالیت می‌کردند مطرح و در نهایت تصویب شد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا پرواز هواپیماها با محدویت مواجه شد؟ افزود: آب‌پاشی در سطح شهر تهران به دلیل امنیتی محدودیت دارد و نمی‌توان در تمام سطح شهر پرواز و عملیات آب‌پاشی انجام شود. شاعری گفت: این طرح به صورت آزمایشی و بسیار محدود اما در شرایط واقعی اجرا شد.

به گفته شاعری شوش، مولوی، آزادی، انقلاب و قلعه مرغی از جمله خیابان‌ها و میدان‌هایی بودند که آب پاشی شدند. وی تصریح کرد: وضعیت شاخص‌های آلاینده پس از آب پاشی مورد سنجش قرار گرفت و اندازه‌گیری تأثیر آب‌پاشی باید کنار سایر عوامل مورد برسی قرار گیرد.

 شاعری گفت: هر هواپیمای آب‌پاش در هر سورت پرواز به عرض 50 متر و به طول 3 کیلومتر مساحتی را تحت پوشش قرار دادند. آب‌ها به اندازه 10 میکرون پاشیده شدند و در حدود 150 هزار متر مربع در هر پرواز آب‌پاشی شد و در همان لحظه ذرات معلق را شست‌‌وشو دادند. وی گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته این روش موجب شرایط مناسب برای تنفس شهروندان و ایجاد ناپایداری نسبی می‌شود.

شاعری در پاسخ به این پرسش که آیا آب‌پاشی در کاهش آلاینده‌ها تأثیر داشته یا خیر؟ تأکید کرد: روز گذشته شاخص‌های آلاینده در اکثر ایستگاه‌ها به نحو قابل ملاحظه‌ای کاهش یافتند. وی افزود: روز گذشته میزان مونوکسید‌کربن در حد سالم بوده و ذرات معلق نیز 15 واحد در تهران کاهش داشتند. شاعری گفت: پیش بینی ما این است که اگر وزش باد و تصمیات تکمیلی دیگری که به لحاظ شرایط اضطرار گرفته شده تداوم یابد هوای تهران بهتر می‌شود.  

معاون برنامه‌ریزی سازمان حفاظت محیط زیست در پاسخ به این پرسش که آیا عملیات آب‌پاشی باز هم ادامه دارد، تأکید کرد: اگر دستگاه‌هایی که مجوز صادر می‌کنند به هواپیماهای آب پاش مجوز لازم را بدهند و در صورت قرار گرفتن هوا در شرایط اضطرار عملیات آب‌پاشی آسمان تهران شنبه در نقاط آلوده ادامه می‌یابد. وی متذکر شد: این آب‌پاشی باید به طور مستمر ادامه یابد و در حد وسیع اجرایی شود تا تأثیر نسبی به جای بگذارد.

شاعری افزود: در مجوز صادر شده تنها 5 فروند هواپیما اجازه پرواز داشتند در حالی که 10 هواپیما که امکان پرواز نیز داشتند، قرار بود در آب پاشی آسمان تهران شرکت کنند اما مجوز لازم برایشان صادر نشد. 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا به نظر شما آب‌پاشی آسمان تهران مؤثر بوده است؟ گفت: به طور قطع این روش اگر تداوم یابد و فقط در نقاط محدود اجرایی نشود، تأثیر‌گذار است.

معاون برنامه‌ریزی سازمان حفاظت محیط زیست در واکنش به این انتقاد مبنی بر این‌که هیچ کشوری از این روش تاکنون استفاده نکرده است، اظهار داشت: چه اشکالی دارد؛ آیا قرار است از روش‌هایی که دنیا تجربه کرده فقط استفاده کنیم هر روشی که از به نظر مدیران صاحب نظر احتمال تأثیرگذاری داشته باشد باید استفاده می‌کنیم.

شاعری گفت: این روش‌ها به صورت مقطعی و کوتاه مدت اجرایی می‌شوند و تا زمانی که آلودگی هوا کنترل نشود باید از روش‌های مقطعی استفاده کنیم اما برای کاهش آلودگی به طور کامل از روش‌های بلندمدت استفاده کرد. وی افزود: وزش باد، باران و کنترل منابع آلاینده از عواملی است که بار آلودگی هوای تهران را کاهش می‌دهد.


اخه واقعا" من چی بگم؟؟؟؟؟؟

نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :
ارسال شده در: جمعه 19 آذر 1389 :: توسط : احسان


 
درباره وبلاگ
بچه که بودیم پسرها عاشق مردهای قوی بودن و دخترها عاشق عروسکها...... بزرگ که شدیم پسرها عاشق عروسکها شدن و دخترها عاشق مردهای قوی ........
مدیر وبلاگ : احسان
نظرسنجی
به نظر شما بهترین سبک موسیقی کدام است؟آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :


http://www.mahak-charity.org/1000big.jpg